Get Adobe Flash player

Belgelerimiz

Müşteri Memnuniyeti!

Doğanlar Evden Eve - Nakliyat - Taşımacılık


Adana Taşımacılıkta En iyi fiyat En iyi Performans.


Eşyalarınızı Dünya standartlarına uygun paketleyip taşıyoruz.


Bu işlemlerde eğitimli ve tecrübeli personel , modern araçlar ve özel taşıma malzemesi kullanıyoruz.


25 Yıllık tecrübe ile Evden eve taşımacılıkta ve her türlü nakliyat işlerinizde hızlı ve %100 güvenliyiz.


Müşteri Destek!

Türkiye’nin Her yerine 7gün 24 saat kesintisiz Destek..!! İstek Ve Görüşlerinizi Buradan Gönderebilirsiniz.

kraisalı nakliyat

Karaisalı Evden Eve Nakliyat

Karaisalı Evden Eve Nakliyat Doğanlar Taşımacılık

Adana Evden Eve, Doğanlar Taşımacılık Yıllardır Adana da Oldğunu Gibi Karaisalıda da Evden Eve Nakliyat Hizmeti Vermektedir.

Karaisalı dan Tüm Türküye %100 Garantili Evden Eve Taşıma Hizmeti Vermekteyiz .

KARAİSALININ TARİHİ

 Midilli şehri Büyük iskender in anadoluyu istilası sırasında yıkıldıktan sonra birçok uygarlıklar görmüştür. Ancak Türklerin anadoluya gelişlerinden sonra yöreye vurdukları Türk uygarlığı mührü son derece belirgin olup, günümüzde birçok Selçuklu ve Osmanlı eserleri ve isimlerine rastlıyoruz.

Yöreye Selçuklu Türklerinin yerleşmesi ile birlikte şehrin adının çeçenli olarak değiştirildiğini görüyoruz. Günümüz ilçe halkının Yüreğir Ovasından gelen Ramazanoğulları ve Menemencioğulları soyundan geldiğini biliyoruz. ilçeye bugünkü ismi, Ramazanoğullarından Kara isa Beye atfen verilmiştir.

Elimizdeki tarihi belgelerin sayfalarını şöyle bir aralamaya başlar Anadoludaki siyasi karışıklıklar, Selçuklu devletinin Moğol hakimiyetine girmesi. Antakyadan Kudüse kadar yüzbinlerce çadırlık Türkemen nüfüsunun yığılması Bu Nüfusun 1290lı yıllardan itibaren Memluklular deste le Antakya üzerinden Çukurovaya doğru yönlendirilmeleri önemli bir olay 1340lı yıllar Memlukluların ceyhan Nehri ve kıyılarını fetih politikasına sahne oldu. Ermeniler yapılan savaşlar sonucu yenilgiye uğratıldılar. 1350 lerde Üçoklu Türkmenler YÜREGiR Bey oğlu ramazan idaresinde idi. Bir müddet adana ve Tarsus yöresinde dolaştılar

Ramazan Bey, şimdiki Camili Kö yünün kuzeyindeki çaldığını yurt tuttu. 1360 yılında Adana Ramazan Be tarafından ele geçirildi. Ancak Ramazan Bey, 1352 yılında mısır Sultanının onayıyla Adana Bölgesi Türmen Emin hükümdarı olmuştu. Ramazan beyin en sadık adamları Kusun, Karaisa, Özer, Gündüz, Kuştemür idi Karaisa Milli kasabası kışlık yurt yeri Kızıldağ ve civarı da yayla yeri olarak verildi. Ancak karaisalının, Annahşa kalesini zorlu bir cenk veya mücadele ile ele geçirdiği anlaşılıyor Annahşa kalesi Karaisa Beyin fetih mülk arazisinin merkezi idi.

Karaisa oğlu Hamza Bey, 1427 yılında Kahireye gelerek Memluk Sultanına bağlılığını bildirdi. Karaisalı beyinin yanında Dündarlı, Hacılı, Bulgarlı oymakları da vardı. 1530 yılında Karaisa oğlu Sevindik Bey. aşıretin başındadır.